İlgün Süt Sağım Sistemleri 1992 yılında Fevzi İLGÜN tarafından kurulmuştur ve şu anda genel müdürlük görevini Nazmi Başak İLGÜN yürütmektedir. Firma 1300m2 kapalı alanında , süt ve süt ürünleri üreticilerinin işlerini kolaylaştıran yenilikçi sağım sistemleri , vakum pompaları, soğutma tankları, otomasyon sistemleri, sürü yönetim sistemleri, koyun&keçi sağım sistemleri ve mobil sağım arabaları geliştirme, üretim ve pazarlamasını yapmaktadır.
 
Kuruluşumuzdan bu yana geçen 20 sene içerisinde İlgün Süt Sağım Sistemleri tüm dünya genelinde , Avrupa, Amerika,Afrika,Orta Doğu ve Uzak mdoğu ülkelerindesağladığı etkin satış sonrası servisi sayesinde sarsılmaz bir tecrübe ve üne kavuşmuştur.
 
 
 
 
Firmamız araştırma ve geliştirme departmanı son teklnoloji ürünü test ve üretim cihazları ile sahip olduğu ürün kalitesini korurken bir yandan da çiftcinin ihtiyaçlarını uluslar arası standartlarda karşılayacak yeni ürünler geliştirmek için çalışmaktadır.
 
Profesyonel ekip üyelerimiz çiftci üreticiyle omuz omuza onların sorunlarına çare aramakta ve işlerini kolaylaştırmada onlara yol göstermektedir. Deneyim ve iş birliğinin bu güçlü kombinasyonunu istikrarlı bir performans , karlı sonuçlar ve kalıcı değeri de beraberinde getirmektedir.